הסכמי ממון

למרבה הצער, מחקרים מצביעים כי אחוזי הגירושין בישראל עומדים על 27% ! דהיינו כל זוג שלישי – מתגרש!

בעת הגירושין, תופתעו לגלות כי בן זוגכם לשעבר, ידרוש מכם להעביר לבעלותו מחצית מכלל רכושכם ובמקרה שתסרבו, הוא יפנה לביהמ"ש ויטען להלכת שיתוף הנכסים בין בני זוג. במצב דברים שכזה, אם ברצונך להבטיח כי בעת גירושין, מחצית ממונכם לא ינושל מכם, אזי מוטב שתיפנו עוד בטרם הנישואין (אולם ניתן גם לאחר מכן), לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי, לבחינת הדרך הטובה והיעילה ביותר להגן על נכסיכם.

ישנם מספר דרכים להגן על ממונכם, הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות הסכם ממון, שבו הצדדים חותמים על הסכם מפורש, כי אין במסגרת הנישואין ביניהם, שיתוף כלכלי בנכסי הצד השני.

הסכם כזה מרתיע זוגות רבים ובצדק! הדרישה לחתום על הסכם ממון נתפסת בעיני רבים כפגיעה באמון לשותפות ולא פעם שדרישה כזו הובילה את בת הזוג, לקבל רגליים קרות ולבטל את הנישואין.

אולם על דאגה, כשם שמערכת המשפט יודעת "ליצור בעיות" היא גם יודעת לספק להם "פתרונות".  עורך דין הסכם ממון

הדרך האלגטית יותר מהסכם ממון (אך גם סבוכה יותר) הינה ע"י מוסד הנאמנות -  הרעיון הוא להפקיד את הנכסים בקרן/חשבון נאמנות מיוחדת שתוקם בייחוד לשם ההגנה עליהם. קרן נאמנות, בעצם יוצרת הפרדה רכושית בין הנכסים שבבעלות בני הזוג, לבין הנכסים שלך המופקדים בנאמנות. כך שבמקרה של גירושין, הנכסים שבידי הנאמן יוותרו בבעלותך ללא כל פגע.

מסגרת נוספת שניתן לעשות בה שימוש, על מנת להגן על הנכסים, הינה הקמת עמותה / חברה. דרך זו מסובכת יותר ויקרה יותר ומיועדת לאנשי עסקים שיש להם נכסים מרובים.  

למשרדינו מומחיות רבה בכל הקשור לעריכת הסכמי ממון או פתרונות יצירתיים וחילופים אחרים על מנת להגן על נכסיך. 

קונסול ניטור של ג'ומלה

Session

מידע פרופיל

שימוש בזיכרון

שאליתות בסיס נתונים